Nazywam się Karolina Biesiadecka

Pomagam dzieciom, młodzieży i dorosłym rozwijać swoje pasje artystyczne. Mam kilkuletnie doświadczenie i mnóstwo pomysłów, jak w przyjemny sposób  rozwinąć Wasze manualne zdolności oraz przybliżyć niezbędną wiedzę. 

Uwielbiam obserwować, jak uczestnicy moich warsztatów przede wszystkim cieszą tym, co robią.

Sama jestem szczęśliwą posiadaczką wielkiej pasji jaką jest sztuka, ale również szycie. Dobrze rozumiem wszystkie osoby, które od lat czują potrzebę tworzenia i to dla nich powstały Domowe Warsztaty. Jestem również w pełni przekonana, że sztuka, kreatywna praca manualna wpływa w niesamowity sposób na rozwój dziecka. Dzieci od najmłodszych lat mają naturalną predyspozycję do twórczości plastycznej, dlatego z pasją pokrywają wszelkie dostępne w domu powierzchnie rysunkami. Nad zdolnościami dziecka trzeba jednak pracować i pielęgnować je, pobudzać i rozwijać.  Rysowanie i malowanie jest istotne dla rozwoju dziecka pod wieloma względami. Jest doskonałym ćwiczeniem sprawności manualnych (wstęp do nauki pisania), rozwija zmysł obserwacji, uwrażliwia, uczy podejmowania decyzji, rozwija wyobraźnie i koncentrację, dlatego tak opracowuję plan swoich zajęć, aby najmłodsi mogli w pełni rozwinąć skrzydła.

Ukończyłam malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Studia to był czas zdobywania wiedzy. Teoretycznej z zakresu technik i historii sztuki, która poszerzyła horyzont myślenia oraz jest nieprzerwanym źródłem inspiracji. Ale przede wszystkim zdobyłam umiejętności praktyczne z malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej, scenografii, rzeźby. Eksperymentuję z różnymi formami i technikami. Chętnie podzielę się z Wami doświadczeniem i wiedzą.  Jestem pewna, że każdy znajdzie na moim warsztatach swoje ulubione obszary działania! Pokazuję i skutecznie uczę, jak przelać na papier obraz otaczającego nas świata,  jak stworzyć piękne rękodzieło czy uszyć wyjątkowe cudeńko.

Jestem otwarta na współpracę i propozycje, więc jeśli macie pomysł na warsztaty i szukacie przyjaznego, twórczego i inspirującego miejsca to dobrze trafiliście!

Dlaczego powstały Domowe Warsztaty?

Marzyłam o miejscu, w którym spotykają się ludzie kreatywni, otwarci, którzy połączeni  wspólną pasją stworzą niepowtarzalną, twórczą atmosferę. Niegdyś w miejscu Domowych Warsztatów było mieszkanie, ciepło domowego ogniska zostało zachowane. Pokoje zostały zamienione w profesjonalnie wyposażone, kreatywne pracownie.

W przestrzeni Domowych Warsztatów zapewniamy:

  • pracownię plastyczną 
  • pracownię rękodzieła i szycia
  • twórczą atomosferę
  • inspirujące tematy zajęć
  • przytulne miejsce dla rodziców czekających na swoje pociechy
  • parking dla uczestników warsztatów
  • słodki poczęstunek, kawkę, herbatkę

Zobacz wnętrza Domowych Warsztatów