Karolina Biesiadecka-Słysz

Prowadzę zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, sesnoplastykę oraz zajęcia z szycia

Pomagam dzieciom, młodzieży i dorosłym rozwijać swoje pasje artystyczne. Mam mnóstwo pomysłów, jak w przyjemny sposób  rozwinąć Wasze manualne zdolności oraz przybliżyć niezbędną wiedzę.

Uwielbiam obserwować, jak uczestnicy moich warsztatów cieszą tym, co tworzą.

Sama jestem szczęśliwą posiadaczką wielkiej pasji jaką jest sztuka, ale również szycie. Dobrze rozumiem wszystkie osoby, które od lat czują potrzebę tworzenia i to dla nich powstały Domowe Warsztaty. Jestem również w pełni przekonana, że sztuka, kreatywna praca manualna wpływa w niesamowity sposób na rozwój dziecka. Dzieci od najmłodszych lat mają naturalną predyspozycję do twórczości plastycznej, dlatego z pasją pokrywają wszelkie dostępne w domu powierzchnie rysunkami. Nad zdolnościami dziecka trzeba jednak pracować i pielęgnować je, pobudzać i rozwijać.  Rysowanie i malowanie jest istotne dla rozwoju dziecka pod wieloma względami. Jest doskonałym ćwiczeniem sprawności manualnych (wstęp do nauki pisania), rozwija zmysł obserwacji, uwrażliwia, uczy podejmowania decyzji, rozwija wyobraźnie i koncentrację, dlatego tak opracowuję plan swoich zajęć, aby najmłodsi mogli w pełni rozwinąć skrzydła.

Ukończyłam malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Studia to był czas zdobywania wiedzy. Teoretycznej z zakresu technik i historii sztuki, która poszerzyła horyzont myślenia oraz jest nieprzerwanym źródłem inspiracji. Ale przede wszystkim zdobyłam umiejętności praktyczne z malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej, scenografii, rzeźby. Eksperymentuję z różnymi formami i technikami. Chętnie podzielę się z Wami doświadczeniem i wiedzą.  Jestem pewna, że każdy znajdzie na moim warsztatach swoje ulubione obszary działania! Pokazuję i skutecznie uczę, jak przelać na papier obraz otaczającego nas świata,  jak stworzyć piękne rękodzieło czy uszyć wyjątkowe cudeńko.

 

Natalia Janik

Prowadzę zajęcia z wczesnej nauki czytania oraz indywidualną terapię logopedyczną

Z wykształcenia jestem logopedą oraz pedagogiem o specjalności socjoterapeutycznej. Nieustannie uczę się i poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach, warsztatach i szkoleniach.  Zarówno w pracy jak i w życiu blisko mi do pedagogiki opartej na teorii Jaspera Juula - porozumiewania bez przemocy i bliskościowego, pełnego szacunku podejścia do drugiego człowieka.

Z całego serca wierzę w terapeutyczną moc relacji, na której zawsze staram się pracować z moimi pacjentami ♥

Ponadto specjalizuję się w prowadzeniu terapii logopedycznej noworodków, niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W swojej pracy terapeutycznej podchodzę do każdego dziecka całościowo i indywidualnie – staram się wspierać i stymulować wszystkie funkcje poznawcze, aby rozwój dziecka przebiegał harmonijnie.

Podczas moich zajęć nikt nie ma czasu na ... nudę!

Realizując zajęcia wyznaję zasadę, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego też w przestrzeni domowych warsztatów na twarzach dzieci zawsze gości prawdziwa radość. Prywatnie jestem fanką pływania, biegania, wycieczek górskich, literatury psychologicznej oraz miłośniczką kotów 😻

 

Dlaczego powstały Domowe Warsztaty?

Marzyłam o miejscu, w którym spotykają się ludzie kreatywni, otwarci, którzy połączeni  wspólną pasją stworzą niepowtarzalną, twórczą atmosferę. Niegdyś w miejscu Domowych Warsztatów było mieszkanie, ciepło domowego ogniska zostało zachowane. Pokoje zostały zamienione w profesjonalnie wyposażone, kreatywne pracownie.

W przestrzeni Domowych Warsztatów zapewniamy:

  • pracownię plastyczną 
  • pracownię rękodzieła i szycia
  • twórczą atomosferę
  • inspirujące tematy zajęć
  • przytulne miejsce dla rodziców czekających na swoje pociechy
  • parking dla uczestników warsztatów
  • słodki poczęstunek, kawkę, herbatkę

Zobacz wnętrza Domowych Warsztatów