„Gratka dla dwulatka” – nowe warsztaty sesnoplastyczne dla najmłodszych w Domowych Warsztatach

with Brak komentarzy

Sensoplastyka, co to takiego?

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne gdzie dzieci bawią się i uczą poprzez stymulacje wszystkich zmysłów. Taka wielozmysłowa stymulacja jest niezwykle ważna dla rozwoju mózgu w pierwszych latach życia dziecka. W warsztatach mogą uczestniczyć nawet bardzo małe dzieci. Podczas warsztatów wykorzystujemy artykuły spożywcze takie jak mąka, ryż, makaron, barwniki spożywcze, jogurty, oleje itp. Na zajęciach nie ma planu i harmonogramu. Tu dzieci decydują co chcą robić w danym momencie, a naszą rolą jest zachęcanie do twórczych działań, eksperymentów, poznawania nowych faktur, smaków, zapachów.

Warsztaty sesnoplastyczne to dla malucha same korzyści.

Korzyści jest naprawdę wiele! Sensoplastyka pomaga rozwijać motorykę małą dziecka, stymuluje wszystkie zmysły. Tych najmłodszych bez wątpienia zachwyci to, że mogą bawić się i brudzić na całego. Mogą eksperymentować i puszczać wodze fantazji, przez co uwolniona zostaje ich naturalna twórcza ekspresja. Podczas zajęć dzieci mają też dobrą okazję do kontaktu z rówieśnikami, podpatrują jak bawią się inni i współdziałają w zabawie. To idealne zajęcia dla dzieci, których wkrótce czeka przedszkole lub żłobek.

„Gratka dla dwulatka” to fajny czas, również dla rodzica, który na chwilę może zapomnieć o troskach dnia codziennego i obudzić w sobie kreatywne dziecko. W sensoplastycznych działaniach można się zapomnieć a czas spędzony na twórczej  zabawie z dzieckiem jest bezcenny i niezastąpiony.

Jak wyglądają warsztaty „Gratka dla dwulatka”?

Warsztaty prowadzone są w małych grupach. Udział bierze dziecko wraz z opiekunem. Idąc na takie zajęcia nie można zapomnieć o stroju na zmianę, ponieważ podczas zajęć będziemy się brudzić. O sprzątanie nie musicie się martwić! Wasze dzieci będą miały okazje poznać różne faktury, kolory, zapachy, smaki i konsystencje. Materiały, których używamy to produkty spożywcze, które są bezpieczne nawet dla tych najmniejszych. Dbamy o to aby każde spotkanie było inne, ciekawe, kolorowe i zaskakujące. Warto dodać, ze po skończonych warsztatach jest u nas możliwość przebrania się i umycia w komfortowych warunkach. Spotykamy się w Domowych Warsztatach w każdą środę o godzinie 10:00.

Zobacz pełną ofertę zajęć  plastycznych dla dzieci w Domowych Warsztatach http://www.domowewarsztaty.pl/oferta-dla-dzieci/

Leave a Reply